Pierwsza polska książka o refleksologii twarzy - EDYCJA LIMITOWANA

ZAMÓW TERAZ

Pierwsza polska książka o refleksologii twarzy rozpoczynająca cykl o innych terapiach twarzy

Dzięki tej książce zrozumiesz refleksologię, poczujesz się pewnie i samodzielnie jako terapeuta, odnajdziesz swoją  misję zawodową  i nauczysz się pracować z każdą dowolną mapą twarzy, którą znajdziesz na świecie.

Książka - przewodnik po terapiach twarzy

 • 20 lat pracy z manualną refleksologią twarzy w I tomie
 • Pierwszy taki podręcznik dla zawodowców i amatorów terapii twarzy
 • Nigdzie niepublikowane i nieznane mechanizmy działania refleksologii i innych terapii twarzy w ujęciu wielowarstwowym
 • Album map odruchowych, grafik objaśniających techniki pracy i zdjęcia chwytów manualnych
 • Interaktywna część dotyczącą rozwoju zawodowego i osobistego

Uczy samodzielnego myślenia terapeutycznego, pobudza wyobraźnię i kreatywność, inspiruje, otwiera umysł i serce. Zachęca do tworzenia własnych ścieżek postępowania terapeutycznego i do niczym nieograniczonego rozwoju zawodowego i osobistego.

(UWAGA: Darmowa wysyłka tylko do lutego 2023)

O KSIĄŻCE

Ta książka to zapis moich osobistych obserwacji, dociekań i doświadczeń oraz jednocześnie pierwszy polski podręcznik zawodowy na temat manualnej refleksologii twarzy.

Po 20 latach praktyki terapeutycznej i mentorskiej, a także doświadczeniu śmiertelnej choroby, dysponuję wystarczającymi informacjami, aby stwierdzić, że refleksologia i inne terapie twarzy przynoszą nam wyłącznie zdrowie.

To naturalne, ekologiczne, bezpieczne, skuteczne i holistyczne narzędzia regulacji, regeneracji, równoważenia i samouzdrawiania ciała we wszystkich aspektach jego funkcjonowania: fizycznym, emocjonalnym, umysłowym, a także duchowym.

W tej książce, poza refleksologią, prezentuję autorskie innowacyjne podejście do pracy z terapeutycznymi zasobami twarzy. Mój koncept nazywa się drepoterapia, czyli wielowarstwowa terapia twarzy a poprzez twarz całego ciała. Inne metody drepoterapii tj. Yin miofascioplastykę twarzy, szyi i dekoltu, Yang stymulację mięśni twarzy, biodynamiczną osteoplastykę głowy oraz limfodrenaż narzędziowy i manualny twarzy opiszę szczegółowo w kolejnych częściach cyklu.

 W tomie I poczytasz m.in. o:

 • nieznanych mechanizmach działania refleksologii twarzy 
  opartych m.in.: na responsywności i neuroplastyczności mózgu oraz teorii poliwagalnej
 • kontekstach holistycznych i akademickich refleksologii twarzy
 • praktycznej anatomii i fizjologii dla terapeutów twarzy
 • roli refleksologii w stanach zdrowia, choroby i stresu
 • zasadach pracy manualnej: precyzji, lokalizacji, głębokości, tempa, czasu, kompilacji technik i intencji terapeutycznej
 • diagnozie refleksologicznej i błędach jatrogennych
 • połączeniu refleksologii twarzy ze świadomym oddechem i integrującą obecnością
 • roli i budowaniu relacji terapeutycznej
 • rozwijaniu kompetencji zawodowych
 • ergonomii pracy terapeutycznej, prowadzeniu praktyki refleksologicznej i promocji reputacji terapeuty

Dlaczego wybrałam taką formę książki?

Oprócz tego, że jestem terapeutą twarzy, to jestem też pedagogiem i metodologiem.  Moja książka to praktyczny podręcznik, który ma być ze wszech miar użyteczny! 

Dlatego wybrałam:

-  format  A 4 i  tzw. akademickie typowe dla książek naukowych łamanie tekstu z małymi marginesami  (233 kartki)

- miękką okładkę (z zamysłem przypominającą w dotyku ludzką skórę i utrwalającą to wrażenie za każdym razem, kiedy sięgniesz po wydawnictwo)

- spiralę, zamiast  klejenia, co ułatwia korzystanie z podręcznika podczas treningu manualnego, dopasowuje się do każdej powierzchni , przylega doń i świetnie „leży” w rękach – ergonomia to podstawa funkcjonowania  każdego terapeuty twarzy!

- najwyższej  jakości papier kredowy o dwóch różnych grubościach, dzięki któremu rozwijasz  wrażliwość/czułość swoich palców na subtelne doznania już na etapie przeglądania stron.

ALBUM MAP I ZDJĘĆ 

- 80 luźnych kart kredowych  w Albumie map i zdjęć, które pozwalają swobodnie je wykorzystywać  podczas nauki  i praktyki  refleksologii (każdy uczący się refleksolog układa karty pracy na klatce piersiowej  leżącego klienta i patrzy na nie do góry nogami, czyli dokładnie tak jak widzi twarz, którą za chwilę podda zabiegowi)

Album map i zdjęć zawiera mapy odruchowe twarzy, grafiki z punktami i liniami twarzy ułatwiające lokalizację poszczególnych map, grafiki obrazujące sposoby ich praktycznej stymulacji, zdjęcia chwytów manualnych oraz zdjęcia najczęściej popełnianych błędów manualnych.

Mapy są rysowane ręcznie, tak samo jak nasza praca jest pracą manualną. Traktuję terapie twarzy jako rękodzieła, a nie zabiegi z taśmy. Stąd nie zdecydowałam się przy tworzeniu map na grafiki tworzone przez „maszynę”.

Chcę w niej uwierzytelniać rolę refleksologii i innych terapii twarzy w utrzymywaniu oraz odzyskiwaniu zdrowia w różnych sytuacjach, ale też racjonalnie podchodzę do oczekiwań, które wobec terapii mają klienci oraz sami praktycy. Stąd nie opisuję refleksologii ani innych terapii twarzy jako cudotwórstwa, a jedynie jako rzetelne rzemiosła.

Moją rolą jest inspirowanie, motywowanie, rozwijanie wyobraźni, budowanie poczucia własnej wartości
i przygotowanie przyszłych terapeutów do samodzielności i niezależności, bo bez tego nie zaistnieją na rynku współczesnych usług terapeutycznych, nie rozwiną się zawodowo i nie odnajdą się w swojej misji.

PAKIET

Terapie Twarzy tom I Refleksologia Manualna

> Książka
> Album grafik i zdjęć
> Darmowa dostawa
(UWAGA: Darmowa wysyłka tylko do lutego 2023)

319 zł

ZAMAWIAM

Wysyłka książki może potrwać nawet do 30 dni - prosimy o cierpliwość.

ROZDZIAŁY

ROZDZIAŁ 1. ZDROWIE, CHOROBA, STRES

ROZDZIAŁ 2. MEDYCYNA AKADEMICKA, MEDYCYNA HOLISTYCZNA

ROZDZIAŁ 3. MAKROSYSTEM W MIKROSYSTEMIE

ROZDZIAŁ 4. KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA

ROZDZIAŁ 5. TWARZ JAKO POLE TERAPEUTYCZNE

ROZDZIAŁ 6. MÓZG W TERAPIACH  TWARZY

ROZDZIAŁ 7. REFLEKSOLOGIA TWARZY

ROZDZIAŁ 8. ZASADY MANUALNEJ  STYMULACJI  REFLEKSORYCZNEJ  TWARZY

ROZDZIAŁ 9. WYWIAD W TERAPIACH TWARZY

ROZDZIAŁ 10. PLANOWANIE TERAPII REFLEKSORYCZNEJ

ROZDZIAŁ 11. ZAGADNIENIE DIAGNOZY STANU ZDROWIA W REFLEKSOLOGII

ROZDZIAŁ 12. ZEGAR BIOLOGICZNY I JEGO ZNACZENIE DLA ZDROWIA CZŁOWIEKA

ROZDZIAŁ 13. RELACJA TERAPEUTYCZNA, MOC LUDZKIEGO UMYSŁU I DOTYK

ROZDZIAŁ 14. ŚWIADOMY ODDECH I OBECNOŚĆ W PRAKTYCE TERAPEUTY TWARZY

PRACY TERAPEUTY TWARZY

ROZDZIAŁ 16. ORGANIZACJA GABINETU TERAPEUTY TWARZY

ROZDZIAŁ 17. EDUKACJA REFLEKSOLOGICZNA I Z ZAKRESU INNYCH  TERAPII TWARZY W POLSCE

ROZDZIAŁ 18. PR, CZYLI  PROMOCJA  REPUTACJI TERAPEUTY TWARZY  W SOCIAL MEDIACH

ROZDZIAŁ 19. INNE TERAPIE TWARZY I DREPOTERAPIA JAKO KOMPLEKSOWA SPECJALIZACJA ZAWODOWA

ALBUM GRAFIK I ZDJĘĆ (80 str.)

ZAMAWIAM

MOJA HISTORIA


W 2008 roku refleksologia twarzy stała się moją własną terapią, po tym jak doznałam udaru w pniu mózgu.
Udar jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci i niepełnosprawności w Polsce. To właśnie wtedy przekonałam się o prawdziwych możliwościach terapii odruchowej twarzy, która postawiła mnie na nogi po połowiczym niedowładzie ciała oraz jako jedna ze stosowanych przeze mnie technik przyczyniła się do rehabilitacji mojej zdeformowanej przez centralne uszkodzenie nerwów twarzy. To właśnie praca z deformacją twarzy przyczyniła się do innych moich odkryć terapeutycznych wynikających z wielowarstwowej budowy twarzy i jej bliskości z mózgiem.

To był też początek mojej wizji wielowarstwowej pracy z tkankami twarzy, którą  nazwałam drepoterapią ® oraz bazowanej na niej metodzie autoterapii twarzy  ( TFC by Beata Sekuła®), którą wprowadzę w Polsce w 2021 roku. Umożliwiając wszystkim warstwom tego swoistego biologicznego twarzowego tortu sprawne funkcjonowanie, stymulując je wedle ich indywidualnych potrzeb, będę miała jeszcze lepsze wyniki w regeneracji i kondycjonowaniu funkcji twarzy i całego ciała.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Jeśli chcesz zostać refleksologiem albo terapeutą twarzy, to bądź pewna/pewien, że jesteś dla mnie niezwykle ważna/ważny w procesie przygotowywania Cię do tej niezwykłej pracy i misji, jaką są terapie twarzy.
Twoja wiedza, umiejętności, świadomość, samodzielność w myśleniu i podejmowaniu decyzji, i wreszcie Twoje niezwykłe ręce są kluczem do zdrowia dla tych, którzy się im w przyszłości poddadzą.

Nie dam Ci gotowych rozwiązań, bo jest ich tyle, ilu ludzi na świecie. Dam Ci więcej. Nauczę Cię myśleć, planować, organizować i realizować terapię u każdej osoby. Podzielę się wszystkim, co wiem. Odpowiem na każde pytanie, bo nie mam embarga na wiedzę. Wskażę literaturę, z której sama korzystam.

Mam nadzieję, że pobudzę Cię do głębokiej refleksji i zachęcę do nowatorskiego i odkrywczego myślenia, zanim jako terapeuta przyjmiesz jakąkolwiek sztywną doktrynę. Pamiętaj, że te zawsze zamykają Cię na rozwój, zmianę czy przyjmowanie innych perspektyw. Jest dla mnie zrozumiałe, że wybieramy to, z czym nam po drodze, ale musimy mieć jednocześnie świadomość istnienia wielu opcji, zwłaszcza w terapiach.


RECENZJE CZYTELNIKÓW KSIĄŻKIPOZNAJ AUTORKĘ


Beata Dmitruk-Sekuła - mentorka refleksologii multimetodologicznej, założycielka Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy MIRT oraz Szkoły Multiterapii Twarzy.
Inicjatorka i prowadząca Ogólnopolskie Spotkania Refleksologiczne oraz Dni Praktyki Refleksologów i Terapeutów Twarzy. Założycielka Polskiego Towarzystwa Refleksologii PTR.
Autorka innowacyjnych technik pracy takich jak YIN Miofascioplastyka twarzy, szyi i dekoltu, YANG stymulacja mieśni, biodynamiczna osteoplastyka głowy oraz limfodrenaż manualny i narzędziowy twarzy.
Te samodzielne terapie składają się na nowatorskie w Polsce i na świecie podejście do pracy z zasobami wielowarstwowości twarzy, czyli drepoterapię. Autorka wielowarstwowej autoterapii twarzy TFC, która pozwoli terapeutom twarzy pracować z dużymi grupami osób jednocześnie. 

Foto: Iwona Jabłońska Photography

Jako mentor  stawiam na Twoją samodzielność, intuicję i wyobraźnię, stąd po prawie każdym rozdziale zadaję Ci pytania, które wesprą Cię w rozwoju terapeutycznym, w pogłębianiu wiedzy o funkcjonowaniu człowieka, w zrozumieniu go w sytuacji zdrowia i choroby, nauczeniu się widzenia świata w szerokiej perspektywie, a nie tylko w małym wycinku. Zostawiam Ci miejsce na refleksję, własne przemyślenia i zachęcam do zapisywania pytań i wątpliwości, które przyjdą Ci do głowy podczas czytania. Możesz się ze mną nimi podzielić, bo tylko tak możemy uczyć się od siebie i rozwijać. Zależy mi na interaktywności tej publikacji.

W I części książki jedynie wspominam o innych formach terapii twarzy, żeby przybliżyć pełny, ale niewykorzystywany i nieznany dotąd potencjał zdrowotny tych metod. Opiszę je dopiero w drugiej części.

Niniejszym chcę Cię zachęcić do odkrycia własnej drogi terapeutycznej. Ba, nowej drogi życiowej, która być może nigdy wcześniej nie przyszła Ci na myśl. Podobnie jak mnie!

Zapraszam Cię w tę Podróż!

Zrób miejsce dla swojej otwartości i ciekawości.

ZAMAWIAM

PAKIET

Terapie Twarzy tom I Refleksologia Manualna

> Książka
> Album grafik i zdjęć
> Darmowa dostawa
(UWAGA: Darmowa wysyłka tylko do lutego 2023)

319 zł

Wysyłka książki może potrwać nawet do 30 dni - prosimy o cierpliwość.


KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIENIA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu oraz zaprezentowania oferty sklepu, na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a RODO

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Czy otrzymam fakturę?

Tak. W formularzu zamówienia jest opcja na wpisanie danych, które mają być na dokumencie zakupu.

Kiedy otrzymam książkę?

Ze względu na obecną sytuację pandemii wysyłka książki może potrwać nawet do 30 dni - prosimy o cierpliwość.

Jakie są sposoby wysyłki i płatności?

Książki wysyłamy kurierem. Płatności odbywają się tylko za pomocą szybkich płatności online lub karty płatniczej w sklepie. Nie ma możliwości wykonania przelewu tradycyjnego.

Czy wysyłamy książki za granicę?

Tak, wysyłamy za granicę, ale niestety nie wystawiamy FV na podmiot zagraniczny (względy podatkowo-księgowe).

Jaki jest koszt wysyłki?

Koszty wysyłki leżą po naszej stronie.

Mam inne pytanie.

Wypełnij formularz z pytaniem - odpowiemy najszybciej jak to możliwe - kliknij tutaj

COPYRIGHT © 2023 SKLEP MULTITERAPIE TWARZY  REGULAMIN POLITYKA PRYWATNOŚCI

zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Cookie.