Zawodowy kurs refleksologii manualnej twarzy cz. I - nabór TYLKO do końca maja Masz pytania? Dzwoń

Aktywny Numer Telefonu

+48 502 590 578

Szukasz nowych inspiracji?


Na początek zostań Refleksologiem Twarzy.

Refleksologia twarzy to jedna z metod manualnych zaliczanych do grupy wielowarstwowych terapii twarzy (drepoterapia).


Terapie te angażują zasoby anatomiczne, fizjologiczne i energetyczne twarzy na rzecz budowania i utrzymywania zdrowia/równowagi całego ciała.


Refleksologia manualna twarzy jest metodą naturalną, bezpieczną i ekologiczną. Także intuicyjną, bo jest prosta do nauki, choć wymaga oddania się rzetelnej nauce teorii i regularnemu praktykowaniu.


Kurs zawodowy obejmuje trzy weekendowe zjazdy, podczas których Słuchacze nie tylko szlifują do perfekcji sztukę manualnego opracowywania map odruchowych twarzy, ale też sztukę terapeutycznego "storytellingu" oraz podstawowe kompetencje pracy w biodynamicznej obecności. Egzamin dyplomowy jest formą IV zjazdu, odbywa się zawsze w grupie, w soboty.


W wydarzeniu może wziąć udział tylko 10 miłośników refleksologii, którzy podczas kursu praktykują terapię na sobie i w stale zmieniających się parach. Wszystko po to, by eksplorować dotyk różnych rąk, odczucia z tkanek twarzy różnych osób i w ogóle "energie" terapeutów i klientów 🙂.


Kurs jest dla osób WYMAGAJĄCYCH I AMBITNYCH, które oczekują iż będzie to przede wszystkim wydarzenie edukacyjne, a nie spotkanie towarzyskie!


Aktywny Numer Telefonu - Sekcja 2

Chcesz zarezerwować miejsce? Dzwoń, nie pisz! Kliknij>> +48 502 590 578


Jako praktykujący od 21 lat terapeuta twarzy, pedagog i twórca terapii wielowarstwowej twarzy w prowadzeniu przyszłych profesjonalistów stawiam na kameralność zajęć, bo tylko w ten sposób można zapewnić jakość i komfort nauczania i uczenia się każdej terapii twarzy.


Zależy mi na tym, by uczyć osoby żywo zainteresowane tematem, otwarte, chłonące wiedzę i umiejętności; chcące dobrze i pewnie czuć się w "skórze" refleksologa twarzy. Wtedy nauczanie i uczenie przebiega płynnie i w profesjonalnej atmosferze 🙂.


Warto jednak wiedzieć, że wymagam dużo od siebie, ale także od moich Słuchaczy, którzy muszą przychodzić na zajęcia przygotowani i w pełni odpowiedzialni za swoje postępy w nauce. Jest to niezbędne do pracy w tym zawodzie.


Postępy te biorę pod uwagę przy ustalaniu dat kolejnych zjazdów.


Przerwy pomiędzy nimi przeznaczone są na naukę teorii - po 20 godzin po każdym zjeździe i praktykę - po 40 godzin po każdym zjeździe. Oczekuję, że przyszli terapeuci będą z zaangażowniem i powagą podchodzić do swojej edukacji.


Po kursie refleksologii twarzy można, ale nie trzeba, zdobywać kolejne stopnie zaawansowania w drodze do bycia terapeutą twarzy z wielowarstwową specjalizacją.


Chętnie wspieram swoich Słuchaczy w nakreśleniu ich indywidualnej ścieżki rozwoju.
Uczę też prowadzenia satysfakcjonującej i prosperującej praktyki terapeutycznej.
Jak wygląda kurs refleksologii twarzy?


Kurs zawodowy refleksologii manualnej to trzy weekendowe zjazdy, które odbywają się w cyklu co minimum dwa miesiące.


Przerwy pomiędzy zjazdami ustalam z każdą grupą indywidualnie i są one zależne od zaangażowania grupy.


Poza czasem spędzonym z mentorem, każdy Uczestnik obligatoryjnie otrzymuje dostęp do platformy edukacyjnej z filmami instruktażowymi z moim know how - tylko w ten sposób Słuchacze mogą na bieżąco uczyć się w domu, powtarzać i utrwalać wiedzę, budować pewność co do swojej poprawności manualnej, a w przyszłości dobrze osadzić się i czuć bezpiecznie w zawodzie. Platforma edukacyjna jest dostępna z każdego urządzenia, które ma wi-fi.


Podczas kursu realizujemy wszystkie niezbędne treści potrzebne do wykonywania tego zawodu.
Podstawę programową stanowi książka pt. Terapie twarzy Tom 1, Refleksologia manualna.


Program kursu:

Zjazd I

Paradygmaty zdrowia - holistyczny i akademicki
Zdrowie i choroba
Stres, stresory, wzorce reakcji psycho-emocjonalno-somatycznych a refleksologia twarzy
Komunikacja wewnętrzna organizmu
Podobieństwa form i hologramy ciała ludzkiego
Anatomia i fizjologia obszaru twarzy w perspektywie refleksologii i terapii wielowarstwowej twarzy
Historia refleksologii
Rodzaje refleksologii twarzy i systemy refleksologiczne
Teoria refleksologii manualnej - definicje, mechanizmy, objawy postterapeutyczne, wskazania, przeciwwskazania
Rodzaje map odruchowych twarzy
Diagnozy i prognozy w refleksologii twarzy
Miostymulacja w refleksologii twarzy


Zjazd II
Zasady prowadzenia manualnej terapii odruchowej twarzy oraz zasady pracy na mapach
Świadomy oddech i integrująca obecność jako wstęp do obecności biodynamicznej
Intencja i biodynamika w refleksologii
Ćwiczenia refleksologii twarzy w parach


Zjazd III
Prezentacje Słuchaczy na zadane tematy z zakresu kursu
Wywiad refleksologiczny
Nerw błędny w pracy terapeuty twarzy
Praktyka refleksologii manulanej i miostymulacji YANG
Podsumowanie


Zanim zapiszesz się na kurs poczytaj o refleksologii twarzy i drepoterapii oraz odsłuchaj darmowe webinary na Fb: Z miłości do refleksologii oraz Fb: Szkoła Multiterapii Twarzy.


Zapoznaj się ze stroną www.szkola-multiterapii.pl, gdzie prezentuję kursy online.


Poczuj "klimat" moich treści i zapoznaj się z tym, co robię dla rozwoju refleksologii i terapii twarzy w Polsce.
Kurs refleksologii manualnej kończy się egzaminem zawodowym - teoretycznym i praktycznym i z tzw. kart klientów. To całodniowe wydarzenie, które ma formę pisemną i prezentacyjną oraz praktyczną - przeprowadzasz terapię jednemu z doświadczonych refleksologów twarzy obecnych podczas egzaminu i na bieżąco dostajesz ocenę. Chętni mogą też napisać pracę dyplomową 👌.


Inwestycja w zawodowy kurs refleksologii manualnej twarzy to 6900 zł.

I wpłata - 2200 zł - to zadatek bezzwrotny będący gwarantem rezerwacji miejsca na kursie, do wpłaty w ciągu dwóch dni po zapisie.

II wpłata - 4400 zł - przed rozpoczęciem I zajęć lub podczas I zajęć.


Egzamin zawodowy jest płatny podczas tego wydarzenia: 300 zł

Po zdaniu egzaminu otrzymujesz dyplom zawodowy i stajesz się samodzielnym refleksologiem twarzy.
Jeśli będziesz chcieć dalej specjalizować się w refleksologii twarzy, to przed Tobą oddzielne kursy - refleksologii narzędziowej i refleksologii na bazie Yamamoto oraz linie czaszki.


Masz pytania? Dzwoń, nie pisz! 502 590 578


Rozmowa to podstawa każdego kontaktu, a już na pewno jeśli chcesz być terapeutą!


Obowiązuje rekrutacja na kursy, żebyśmy mogli wzajemnie dobrze zrozumieć swoje intencje🙂.


Aktywny Numer Telefonu - Sekcja 2

Chcesz zarezerwować miejsce? Dzwoń, nie pisz! Kliknij>> +48 502 590 578


KURSY STACJONARNE w mojej szkole to:

- kameralne grupy (do 12 osób), co sprawia, że czujesz się zadbana/zadbany w każdym aspekcie nauki;

- zajęcia stacjonarne w postaci zjazdów weekendowych;

- dostęp do platformy edukacyjnej z filmami instruktażowymi, co sprawia, że powtarzasz i utrwalasz wiadomości i umiejętności kiedy chcesz i możesz; filmy pokazują i opisują szczegółowo każdą technikę pracy, a Ty możesz być pewna/pewny, że nic nie przeoczysz – ćwiczysz patrząc na ręce instruktora;


- bezpośrednie i telefoniczne konsultacje z prowadzącą - możesz zawsze zadawać pytania i komunikować się z Twoim nauczycielem;


- dostęp do zamkniętej grupy rozwoju osobistego dla terapeutów na FB;


- lista lektur obowiązkowych i dodatkowych, bez embarga na źródła i wiedzę – to ważne, by ktoś wskazał Ci kierunek i dbał o Twoje horyzonty;


- dostęp do największej w Polsce biblioteki refleksologicznej - byś miała/miał wizję tego, jak bardzo nasza branża jest różnorodna i mogła/mógł wykorzystać bibliografię w swoich studiach;


- gotowość i doświadczenie w prowadzeniu zajęć on-line w razie zaistnienia potrzeby;


- akademicka atmosfera nauki


- zawodowe dyplomy Refleksologa Twarzy;


- certyfikat;


- umowa szkoleniowa potwierdzająca powagę zamiarów i wolę nauki Słuchacza.


Aktywny Numer Telefonu - Sekcja 2

Masz pytania? Dzwoń, nie pisz! Kliknij>> +48 502 590 578

Kiedy?

Start 15-16 czerwca 2024

Gdzie?

Dom Terapeuty Twarzy, Józefów k/Otwocka, Wiślana 17b

Dla kogo jest ten kurs?

Dla amatorów i profesjonalistów z innych szkół refleksologii, masażystów, fizjoterapeutów, naturoterapeutów, kosmetologów, logopedów, lekarzy i każdej innej zainteresowanej osoby, która ukończyła 25 lat.

Dla osób ambitnych i wymagających, lubiących się uczyć i deklarujących systematyczność. Dla tych, którzy cenią i „czują” dotyk i ciągnie ich do pracy twarzą w twarz z twarzą. Dla dojrzałych i empatycznych, ciekawych siebie i innych i otwartych na samorozwój osobisty.

Dla tych, którzy rozumieją, że przygotowanie do zawodu terapeutycznego to poważny i wymagający prawdziwego zaangażowania proces, bo podmiotem naszej pracy jest CZŁOWIEK.
Wreszcie dla tych, którzy mają dystans i poczucie humoru! Gotowych na najdłuższą podróż świata – tę od głowy do serca!.

Co poznasz?

- wybrane zagadnienia z anatomii i fizjologii;

- paradygmat holistyczny i akademicki;

- historię i teorię refleksologii twarzy oraz rąk, stóp, jelita grubego (dotyczy kursu refleksologii zintegrowanej) , możliwości i ograniczenia terapii odruchowych mikrosystemów, zasady stosowania, wskazania i przeciwwskazania, mapy odruchowe twarzy wietnamskie, japońskie i koreańskie oraz metody ich stymulacji, pracę na liniach czaszki oraz stymulację mięśni twarzy (miostymulacja) plus różne konteksty i algorytmy pracy;

- responsywność mózgu, rolę nerwu błędnego i wielowarstwowość twarzy oraz potrzeby fizjologiczne i energetyczne tkanek;

- higienę i ergonomię pracy refleksologicznej oraz pulsingowej;

- świadomy oddech i zagadnienia związane z biodynamiczną obecnością;

- zasady prowadzenia gabinetu medycyny naturalnej i perspektywy rozwoju zawodowego;

- wybrane zagadnienia marketingu i PR terapeutycznego

Co otrzymasz po kursie?

Te kursy kończą się egzaminami dyplomowymi z teorii i praktyki refleksologii twarzy.

Po pozytywnym złożeniu egzaminu będziesz posiadać Dyplom Zawodowy Refleksologa Twarzy, które będą Cię uprawniać do wykonywania tych profesji i dzięki którym będziesz mogła/mógł udowodnić swoje kompetencje, prowadzić samodzielną praktykę terapeutyczną lub/i podjąć współpracę z innymi podmiotami z branży medycyny naturalnej/wellness/SPA/beauty/odnowy biologicznej/medycyny akademickiej.


Chcesz otrzymywać bieżące informację na e-maila? 📩 Zapisz się >>

ZAPISZ MNIE

Poznaj autorkę kursu:

Beata Sekuła. Autorka pierwszego w Polsce i na świecie podręcznika tematycznego pt. Terapie twarzy Tom 1. Refleksologia manualna, opisującego także podstawy drepoterapii. Beata jest mentorem refleksologii multimetodologicznej, orędownikiem idei, aby terapie twarzy stały się podstawowym świadczeniem ochrony zdrowia, propagatorem medycyny idealnie zintegrowanej, czyli połączenia podejścia akademickiego i holistycznego. Organizuje Dni Praktyki Terapii Twarzy, podczas których zawsze i bez żadnych opłat możesz się dokształcać. Prowadzi Szkołę Multiterapii w Józefowie pod Warszawą. W tym roku obchodzi 21 rocznicę praktyki terapeutycznej i mentorskiej.